Elkezdődött a 2020/2021. évi szezon!

2020-08-17

A mögöttünk álló hétvégén kezdetét vette a 2020/2021. szezon U19 és Felnőtt Veszprém Megyei I. osztályú bajnoksága.

Ifjúsági és felnőtt csapatunk hazai pályán fogadták a Fűzfői AK csapatait.

VEHIR.hu Megyei I. o. U19 férfi 1. forduló

Várpalotai BSK – Fűzfői AK 2:2 (2:0)

Gólszerzők: Szabados Helmut 26′, Almási László Tamás 39′, Halmos Ábel 48′, Jónás Bence 77′

Ifjúsági csapatunk összetételében a 2019/2020. évi szezonhoz képest több változás is történt. A csapathoz új edző érkezett Jurászik Zoltán személyében, illetve a játékoskeret is kellőképpen megerősítésre került.

A felkészülés és az edzőmérkőzések bizonyították azt, hogy készen áll a csapat a bajnoki rajthoz.

A sorsolás következtében rögtön az 1. fordulóban a rivális Füzfői AK alakulata érkezett Várpalotára, akik az elmúlt két szezon során az U19 bajnokság éllovasának számítottak.

Egyesületünk jól kezdte a mérkőzést, az első félidőben sikerült megszerezni a vezetést, majd a szünet előtt megduplázni. Az első félidő után 2:0 eredménnyel mentek szünetre a csapatok. A második félidő elején a Fűzfő csapatának sikerült megszerezni szépítő találatát, végül a 77. percben az egyenlítő találatot is. A mérkőzés vége felé több várpalotai helyzettel is találkoztunk, azonban az eredmény 2:2 maradt.

Gratulálunk ifjúsági csapatunknak az eredmény és teljesítmény miatt is, további sok sikert kívánunk a szezon során!

A mérkőzés jegyzőkönyve az alábbi linken tekinthető meg:

VEHIR.hu Megyei I. o. férfi felnőtt 1. forduló

Várpalotai BSK – Fűzfői AK 0:2 (0:0)

Gólszerzők: Auerbach Attila 56′, Liszi Márk Áron 78′

Felnőtt csapatunk összetételében a 2019/2020. tavaszi szezonhoz képest kevesebb változás történt. Tavozott két játékos, azonban két érkező is volt a csapatnál Vincze Viktor és Csrepka Márton személyében.

Az 1. forduló mérkőzésére felnőtt csapatunk keretében több sérült és hiányzó játékos is nehezítette a feladatot. A tartalékos keret ellenére csapatunk küzdős, harcias játékkal helytállt, így az első félidőre 0:0 eredménnyel mentek szünetre a csapatok. A második félidőben a több helyzetet kialakító vendég csapat megszerezte a vezetést, majd később sikerült eldönteniük a mérkőzést, így beállítva a végeredményt.

A tartalékos hazai csapat mérkőzéskeretében helyet kapott két ifjúsági játékos is (Nagy Dominik, Dávid Richárd). Nagy Dominik kezdőként lépett pályára, fiatal kora ellenére teljesítményével bizonyította, hogy a szezon további mérkőzésein is számíthat rá Csrepka Tamás vezetőedző!

Gratulálunk a helytálláshoz és sok sikert kívánunk felnőtt csapatunknak a 2020/2021. szezon során!